Новости

АКЦИИ ВО СЕПТЕМВРИ / ОКТОМВРИ !

- АКЦИЈА од 25.09.2017 до 31.10.2017:   ЗЕЛЕНА (GREEN) МАГМА 80 гр. -10% за едно парче,    -20% за нарачка на 2 парчиња !!!  ...

повеќе

NATTO NKCP

Јапонската компанија Daiwa Pharmaceutical го произведе Natto NKCP natokinaza - стандардизиран екстракт од natto bacillus култура (bacillope ...

повеќе

БИОБРЕН МГН-3 - БАЗИЧНИ И КЛИНИЧКИ СТУДИИ

Јапонската компанија Daiwa Pharmaceutical постојано вложува во научни истражувања. Затоа, Био Бран/МГН-3 е еден од нај ...

повеќе

Алое вера желе Lily of the desert

- за надворешна употреба -


Желето на компанијата Lily of the desert претставува 99% природен производ добиен од органски одгледани алое кактуси, наменет за надворешна употреба.


Состав: Органски сертифициран Алое Вера сок 99%, витамини Е (Tocopheryl acetat, А (Retinal plamitate) и Ц (Ascorbic acid), ферментиран екстракт од бамбус (Lactobacillus/Arundinaria Gigantea), глицерин, вода, екстракт од камилица, натриум хидроксид, Carbomer, арома.


Се препорачува: при иритација на кожа - заштита од надворешни влијанија, превентивно при лупење на кожа, при исекотини, убоди од инсекти, осипи, хидратација на чувствителна кожа и повреди на меки ткива.
Кожни заболувања - псоријаза, егземи.


Начин на употреба:
Се препорачува нанесување на промиена, чиста и сува кожа со нежно втривање по површината 2-3 пати дневно и се остава да отстои. По потреба постапката се повторува.


Несакани ефекти и интеракција со други лекови не се познати. Препаратот е наменет исклучиво за надворешна употреба. Не остава траги на облеката.

 

 ______________________________________________________________________

 НАПОМЕНА: Овој текст служи за информативни цели, и не претставува основа за самостојно одредување на терапија и замена на класични лекарства и третмани.

 

Доколку имате повеќе прашања за овој или било кој од нашите производи, слободно контактирајте не